Hore

Medzizubné kefky CURAPROX

CURAPROX medzizubné kefky - jeden pohyb smerom dnu a jeden von a hotovo.

Najprv dnu, potom von – je to také jednoduché

Medzizubné kefky Curaprox CPS prime sú najjemnejšie malé kefky s bezkonkurenčnou výdržou na trhu. Typ CPS 06 prime je najmenšia medzizubná kefka zo všetkých a zmestí sa aj do tých najmenších medzier, má upínací klik systém, ktorý je možné použiť pri všetkých Curaprox držiakoch. Medzizubné kefky môžu byť použité na pomerne jednoduchú a účinnú prevenciu pred zubným kazom v medzizubných priestoroch, zápalu ďasien a parodontitídy. Medzizubné kefky CPS prime sú tak kvalitné, že pri čistení postačuje jeden pohyb smerom dnu a jeden von a hotovo!

 

CURAPROX medzizubné kefky - ultrajemné štetiny s efektom dáždnika

Ultrajemné štetiny s efektom dáždnika

Jemné štetinky medzizubnej kefky dosiahnu na všetky kritické oblasti v medzizubnom priestore. Majú vynikajúci ťah. Rozšíria sa tak, aby kompletne vyplnili medzery medzi zubami, kde vďaka dáždnikovému efektu čistia jemne a účinne.

 

CURAPROX medzizubné kefky - Patentovaný chirurgický drôt

Patentovaný chirurgický drôt pre najmenšie medzery

Exkluzívne pre Curaprox: CURAL® je chirurgicky drôt, nesmierne jemný a pevný, poskytuje jedinečnú kvalitu a jemnosť pre radu CURAPROX CPS prime, čím zaručuje ich výnimočnú trvanlivosť. CURAL® je bez obsahu niklu, je teda vhodný aj pre alergikov.

Kónický tvar drôtu zabraňuje predčasnému poškodeniu a taktiež predlžuje životnosť hlavice.

 

CURAPROX medzizubné kefky - Klik system pre všetky držiaky

Klik system pre všetky držiaky

Vďaka klik systému je nasadenie medzizubnej kefky CPS veľmi jednoduché.

 

CURAPROX medzizubné kefky - CPS prime je dostupná v 5 veľkostiach

Medzizubná kefka CPS prime je dostupná v 5 veľkostiach

Spýtajte sa vášho zubného lekára, ktorá veľkosť je pre vás tá správna. Vďaka farebnému rozlíšeniu vám vedia zvoliť správnu veľkosť medzizubnej kefky, ktorú si potom zoberiete so sebou na ďalšie domáce použitie.

 

CURAPROX medzizubné kefky - Použitie

Použitie medzizubnej kefky

Určiť správnu veľkosť kefky vám pomôže váš zubný lekár. Potom používajte vašu medzizubnú kefku CPS prime večer pred alebo po čistení zubov – jedným ťahom do medzizubného priestoru a von. Hotovo.

Skutočne len jeden ťah dnu a von – to je všetko.

 

CURAPROX medzizubné kefky - Ako zubní lekári určujú správnu veľkosť

Ako zubní lekári určujú správnu veľkosť

Určiť správnu veľkosť medzizubnej kefky je veľmi jednoduché a dokonca aj rýchle a bezpečné. Zubár vám odmeria medzizubný priestor pomocou patentovanej sondy IAP. Potom vám poradí ktoré medzizubné kefky na ktorých miestach používať, môže vám vyhotoviť aj osobnú CURAPROX IAC kartu.

 • Farebné rozlíšenie: farba, ktorá sa ukáže pri použití IAC sondy udáva veľkosť CPS prime medzizubnej kefky, ktorú budete potrebovať pre daný medzizubný priestor.
 • Klik systém: IAP sonda môže byť použitá so všetkými držiakmi.
 

CURAPROX medzizubné kefky - Vyplnenie medzier je pre úspech rozhodujúce

Vyplnenie medzier je pre úspech rozhodujúce

Meranie medzizubnej medzery je rozhodujúce a je aj základom pre úspech: medzizubná kefka dokáže simultánne čistiť len konkávne plochy, medzizubný sulkus a problémovú oblasť pod kontaktným bodom len ak vypĺňa medzizubný priestor správne.

 

CURAPROX medzizubné kefky - Pre odborníkov

Pre odborníkov

Systematická práca nielenže šetrí čas, ale je aj odrazom maximálneho profesionálneho prístupu:

 1. Zubár určuje veľkosť medzizubných medzier pacienta použitím IAP sondy a vyberie zodpovedajúcu medzizubnú kefku
 2. Vybratú medzizubnú kefku nasadí do držiaka. Pomocou žiadneho alebo len veľmi pomalého krúživého pohybu, vyčistí medzizubné priestory alebo aplikujete pastu alebo CURASEPT ADS® 1% periodontal gel
 3. Vďaka farebnému rozlíšeniu a IAC karty, vie poskytnúť správnu CPS prime medzizubnú kefku na účinnú medzizubnú starostlivosť v pohodlí domova.
 

CURAPROX medzizubné kefky - Špeciálne malé kefky: CPS strong & implant a CPS soft implant

Špeciálne malé kefky: CPS strong & implant a CPS soft implant

Medzery sú po zubnom ošetrení a implantátoch oveľa širšie ako zvyčajne. So svojimi jemnými, dlhými štetinami je kefka CPS soft implant ideálna na jemné čistenie veľkých medzier. Silnejšia verzia CPS strong & implant je ideálna pre špeciálnu starostlivosť pri implantátoch a mostíkoch. So svojim ohnutím do tvaru polmesiaca sú účinné najmä pri postrannom tlaku.

 • Výnimočné dlhé štetiny s efektom dáždnika
 • Plastový poťah
 • Vysoká odolnosť
 • Klik systém
 

CURAPROX medzizubné kefky - Výnimočne dlhé štetiny s efektom dáždnika

Výnimočne dlhé štetiny s efektom dáždnika

Štetiny dosiahnu na všetky kritické oblasti medzi zubami a majú vynikajúci ťah. Roztiahnu sa tak, aby vyplnili celý medzizubný priestor a vďaka tomuto dáždnikovému efektu ho účinne vyčistia.

 

CURAPROX medzizubné kefky - Plastový povrch drôtika

Plastový povrch drôtika

Kľúč k tomu, ako kefky pre čistenie implantátov chránia citlivý titánový povrch implantátov.

Kónický tvar drôtika chráni pred prípadným zlomením drôtika a tiež predlžuje životnosť hlavičky.

Medzizubné kefky pre čistenie implantátov môžu byť použité s väčšinou držiakov, čo medzizubné čistenie spríjemňuje a zjednodušuje.

 

CURAPROX medzizubné kefky - Sami si vyberiete ten najvhodnejší držiak

Sami si vyberiete ten najvhodnejší držiak

Všetky CPS medzizubné kefky je možné kombinovať so všetkými typmi CURAPROX držiakov. Vďaka tomu je pre vás ľahšie nájsť svoj obľúbený držiak: zahnutý alebo rovný, s klik alebo skrutkovým systémom, plastový alebo kovový - dokonca aj z chirurgickej ocele. Zahnuté (uhlové) držiaky sú ideálne pre čistenie postranných zubov.

 • jednoduché ovládanie
 • vhodné pre všetky CPS medzizubné kefky
 • opätovné použitie
 • skrutkovací alebo patentovaný klik systém
 

Prečo vlastne potrebujeme medzizubné kefky?

Pretože inak viac ako tretina povrchu zubov zostáva nevyčistená. Môžete vyčistiť predné a zadné strany zubov aj žuvacie plôšky zubnou kefkou, ale čo s medzizubnými priestormi a s ďasnovým žliabkom? Medzizubné priestory majú taký tvar, že ich nemožno vyčistiť zubnou kefkou a väčšinu z nich nevyčistí ani zubná niť. Zubná niť alebo špáradlo do medzizubného priestoru dokážu preniknúť , ale nemôžu sa v ňom rozvinúť a dosiahnuť tak na steny medzizubného priestoru – a tým ho vyčistiť! Medzizubné kazy a zápaly ďasien sa potom môžu nerušene rozvíjať, kým zub alebo ďasno úplne nezničia . Ako tomu môžete zabrániť? Riešením je pravidelné a šetrné čistenie medzizubných priestorov pomocou medzizubnej kefky, ktorá správne vyplní priestor. Stomatológovia odporúčajú čistenie medzizubných priestorov raz denne, najlepšie večer pred čistením zubnou kefkou.

Iba medzizubnou kefkou odstránite zubný plak zo všetkých kritických miest medzizubného priestoru!

CURAPROX medzizubné kefky - Prečo vlastne potrebujeme medzizubné kefky?

Obrázok vľavo: Kritická miesta sú nedosiahnuteľná nielen pre zubnú kefku, ale väčšinou aj pre zubnú niť . Zubná niť je napnutá, ale u konkávnych plôch, kde je zubný povlak a zvyšky jedla sa nedokáže rozvinúť a dosiahnuť na steny medzizubného priestoru - vyčistiť ho. Každopádne niť môže byť použitá pri čistenie predných zubov.

Obrázok uprostred: Medzizubné kefky s príliš krátkymi vláknami nedokážu dostatočne vyplniť medzizubný priestor a potom plnia svoju čistiacu funkciu zle alebo vôbec nie. Začína zápal ďasien , ktorý môže skončiť parodontózou - strata zubov začína byť nevyhnutná.

Obrázok vpravo: Proste dokonalé! Vďaka mimoriadnej dĺžke vlákien medzizubné kefky CPS prime úplne vyplnia medzizubný priestor. Jednoduchým pohybom tam a späť jemne a efektívne odstráni zubný plak zo všetkých kritických miest ( konkávne plochy, medzizubný ďasnový žliabok a problematickú oblasť pod bodom kontaktu )!


Späť