Hore

Trikrát denne alebo len večer?

Rozhodne odporúčame večer.

Trikrát denne alebo len večer?

Kedy si mám vlastne čistiť zuby? Trikrát denne? Po každom jedle? Vedecké štúdie nám dali jasnú odpoveď: Plak stačí dôkladne odstrániť raz za 24 hodín. Najlepšie je to predtým, než idete do postele.

Avšak absolútnym základom a nutnosťou je vyčistiť si každý zub zvlášť.

 

Dvakrát denne

Dvakrát denne

S vedomím, že väčšina ľudí nedopraje svojim zubom takú starostlivosť, dentálna odborníci odporúčajú čistiť zuby dvakrát denne. Doba, ktorú si na čistenie vyberiete, záleží len na vás. Odborníci na stomatologickú prevenciu popisujú túto metódu nasledovne: počas dňa urobí človek pár krúživých pohybov kefkou hlavne z dôvodu potreby odstránenia zvyškov potravín, ale večer má čas venovať sa dostatočne starostlivo svojej dentálnej hygiene potrebný čas.

 

Prečo večer

Prečo večer?

V noci, keď spíme, sa v našich ústach tvorí minimum slín a naše ústa sa sotva pohnú. Počas dňa pomáhajú sliny a pery odstrániť zubný povlak a zvyšky jedla. Baktérie a plak tak môžu nerušene prospievať počas noci. Práve preto odporúčame čistenie zubov a medzizubných priestorov práve predtým, než idete do postele.

Či vyčistiť zuby raz alebo dvakrát denne: dentálne odborníci radia nasledujúce preventívne opatrenia: Zuby by ste si nemali čistiť ihneď po konzumácii jedla alebo pitia. Doporučená čakacia doba medzi jedlom a čistením je minimálne pol hodiny.

 

Kyselina útočí

Kyselina útočí na zubnú sklovinu

Potvrdená správa: Čistenie zubov ihneď po jedle alebo pití v skutočnosti zvyšuje riziko poškodenia zubnej skloviny!

Ak počkáte pol hodiny, umožníte slinám v ústach vykonať ich prácu a znížiť množstvo kyseliny v ústach. Následné čistenie kefkou bude oveľa šetrnejšie!


Späť