Hore

Tvrdé alebo mäkké vlákna?

Zubné kefky CURAPROX majú tisíce mäkkých vlákien CUREN®, ktoré nemajú s povlakom zľutovanie.

Tvrdé alebo mäkké vlákna

Tvrdé štetiny v kombinácii so zlou technikou čistenia spôsobujú často ústup ďasien. Ľudia, ktorí dávajú prednosť zubným kefkám s tvrdými štetinami, často pri čistení na kefku nadmerne tlačia - a to aj keď čistia malými, krúživými pohybmi, ako im odporúčajú dentálny špecialisti, miesto drhnutia tam a späť.
Najmä dospievajúci si poškodzujú ďasná tvrdými zubnými kefkami. Najhoršie na tom je, že to robia v presvedčení, že práve tvrdá zubná kefka a drhnutie sú to najlepšie pre ich zuby a ďasná. Mladí ľudia tiež veľmi starostlivo dbajú na hygienu ústnej dutiny a teda majú tendenciu poškodiť si okraj ďasien príliš násilným a príliš častým drhnutím kefkou s tvrdými štetinami.

 

Tvrdé štetiny zvyšujú nadmerný tlak

Tvrdé štetiny zvyšujú nadmerný tlak

Poškodenie je spôsobené nadmerným tlakom na okraj ďasien pri použití zubnej kefky so stredne tvrdými alebo tvrdými štetinami. Nebezpečné je, že poškodzovanie ďasien necítime, vedie to k tomu, že ďasnový žliabok a ďasná pomaly ustupujú a časom sú odhalené zubné krčky, ktoré sú veľmi citlivé na bolesť.
Dentálny odborníci na základe výsledkov odborných štúdií, výučby a praktických skúseností, odporúčajú zubné kefky s mäkkými, jemnými vláknami: ak sú vlákna mäkké, nemôžu spôsobiť poškodenie. Ak sú vlákna tiež jemné, dostanú sa ľahko do ďasnového žliabku a odstránia škodlivé baktérie. To je veľmi dôležité, pretože v tejto ťažko prístupnej a ľahko poškoditeľnej oblasti sa baktérie hromadia v obzvlášť veľkom množstve.

 

5460 dôvodov pre mäkké zubné kefky

5460 dôvodov pre mäkké zubné kefky

Zubné kefky CURAPROX CS 5460 spĺňajú všetky tieto kritériá. Ich štetiny, čiže ako sa tiež nazývajú, vlákna, sú tak jemné, že ľahko preniknú do dôležitého žliabku medzi zubom a ďasnom, ktorý vyčistia jemne a bez poškodenia. Zubné kefky CURAPROX majú patentovaná CUREN® vlákna. Vlákno CUREN® absorbuje podstatne menej vody, než nylon, z ktorého sú vyrobené štetiny iných štandardných zubných kefiek. Vlákna CUREN® tak zostávajú stabilné aj keď je hlavička zubnej kefky vlhká a zachovávajú si svoj tvar po dlhšiu dobu.

 

Husté, jemné čistenie povrchu

Husté, jemné čistenie povrchu

Týchto 5460 vlákien, teda ich mimoriadne vysoký počet, je husto usporiadané v kompaktnej hlavičke zubnej kefky. To zaisťuje vysokú efektivitu: každým čistiacim pohybom zubnej kefky CURAPROX sa odstraňuje oveľa viac plaku ako príliš ďaleko od seba umiestnené štetiny tvrdých zubných kefiek.
Ak je to sprevádzané správnou technikou čistenia, bolo už pre zdravie ústnej dutiny vykonané mimoriadne veľa.


Späť