Hore

Zubné kefky Curaprox vyhodnotené ako najlepšie

Podľa českého denníka MF Dnes je zubná kefka Curaprox ATA najlepšou pre deti a v teste Hospodárskych novín sa umiestnili na prvých dvoch miestach tiež Curaprox zubné kefky.

Podľa testu, ktorý si dal vypracovať český denník Mladá Fronta Dnes je kefka Curaprox ATA najlepšou detskou kefkou na trhu. Keďže produkty dentálnej hygieny máme na Slovensku rovnaké ako u našich severozápadných susedov, môžeme výsledky testu uznať aj u nás.

„Vlákna zubných kefiek by mali byť mäkké a husté, mali by byť rovno zastrihnuté a ich konce by mali byť zaoblené“ sa píše v úvode článku a tieto parametre spĺňa nielen Curaprox ATA, ale aj ďalšie Curaprox detské kefky - Sensitive Young a Curakid. Ďalej sa uvádza, že „tvrdosť vlákien bola tým najvážnejším pochybením pri väčšine vybraných zubných kefiek.“ Niektoré detské kefky svojimi tvrdými vláknami dokázali poškriabať aj dosku stola, nieto ešte detské ďasná.

Český denník oslovil piatich profesionálov z oblasti dentálnej hygieny a všetci sa zhodli na víťazovi Curaprox ATA, pričom jedinú výčitku adresovali rúčke, ktorá by mohla byť prepracovanejšia. Na druhej strane hustota, mäkkosť a rovné zastrihnutie vlákien, veľkosť (malosť) a tvar hlavičky z nej robia najlepšiu zubnú kefku, čo je v konečnom dôsledku dôležitejšie.

Výsledky hodnotenia a poradie jednotlivých detských zubných kefiek si môžete pozrieť TU. Rovnako tam nájdete porotcov, ktorí hodnotili, a slovné odôvodnenia k udeleným známkam.

Nedávno zverejnili test zubných kefiek aj Hospodárske noviny. V článku Top zubné kefky sa na prvých dvoch miestach umiestnili zubné kefky Curaprox CS 5460 ultra soft a CS 3960 super soft. Prihliadalo sa na veľkosť hlavičky, počet vlákien, ich zaoblené zakončenie a rovné zastrihnutie.

Podľa vyššie uvedeného vychádzajú Curaprox zubné kefky ako jedny z najlepších, no treba prihliadať aj na praktickú stránku ich používania. Samozrejme, mnohí si povedia, že čistiť zuby si vedia dobre a nepotrebujú poradiť. Avšak so správnou technikou je čistenie efektívnejšie a nehrozí poškodenie ďasien. Preto je vždy dobré konzultovať správnu techniku so svojím zubným lekárom alebo dentálnym hygienikom.

Viac o tom ako si vybrať správnu zubnú kefku si prečítajte v našom článku: Ako si vyberať kefku.


Späť